Zbliża się termin rozliczenia podatku z Belgii za 2016 rok. Na stronie Federale Overheidsdienst Financiën  została zamieszczona informacja, że termin wysyłania form dla nierezydentów jest przewidziany na początek października.

Rozliczenie podatku przed belgijskim urzędem jest obowiązkowe dla wszystkich osób, które pracowały w danym roku na terenie Belgii i w wielu przypadkach jest bardzo korzystne dla podatnika.
Średni zwrot, jaki odzyskujemy dla naszych Klientów to ok. 800 euro, a stosując dodatkowe ulgi maksymalny zwrot jaki udało nam się pozyskać w tym roku z Belgii dla naszego Klienta to aż 5503,68 euro (zobacz tutaj).
Deklarację należy złożyć na specjalnych formach, które są rozsyłane przez urząd. Termin ich odesłania jest ustalany w zależności od tego, kiedy zostały one przesłane do podatnika, jednak zazwyczaj jest dość krótki (wstępnie urząd podaje termin 9.11.2017 r.). Podatek w Belgii można rozliczyć do 3 lat wstecz, jednak przesłanie deklaracji po wyznaczonym terminie może skutkować odrzuceniem przez urząd prawa do dodatkowych ulg.

Dodatkowo warto pamiętać, że osoby, które pracowały w Belgii w 2014 roku i nie dokonały jeszcze rozliczenia, mają na to czas tylko do połowy listopada 2017 r. W trosce o dokładne i terminowe przeprowadzenie sprawy, zlecenia na takie rozliczenie przyjmujemy do 6 października 2017 r.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy przy rozliczeniu swoich belgijskich dochodów, zachęcamy do wypełnienia formularza poniżej – z chęcią udzielimy wszelkich szczegółowych informacji.

Wypełnij formularz button