Kindgebonden Budget

Zastanawiasz się czy poza zwrotem podatku możesz prosto i bez konsekwencji uzyskać inne świadczenia? Dobrze trafiłeś.

Zasiłek rodzinny

W Holandii

Zastanawiasz się czy poza zwrotem podatku możesz prosto i bez konsekwencji uzyskać inne świadczenia? Dobrze trafiłeś.

button

Odzyskaj swoje pieniądze

Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie i zajmiemy się formalnościami.

LUB
>> Zostaw swój numer - oddzwonimy

lock Administratorem Twoich danych osobowych jest EURO TAX PL ZWROT PODATKU S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-659), ul. Władysława Sikorskiego 2-8. Twoje dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego, podjęcia na Twój wniosek określonych działań przed zawarciem umowy lub wysłania Tobie treści marketingowych. Masz prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Z administratorem danych możesz skontaktować się pod adresem e-mail: [email protected] Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.

Wraz z wnioskiem o Kinderbijslag postaramy się o przyznanie Ci pieniędzy pochodzących z dodatku na dzieci Kindgebonden Budget. Dodatek do zasiłku rodzinnego z Holandii, może wynieść 1 017 euro rocznie na jedno dziecko lub nawet 1 767 euro w przypadku posiadania pięciorga dzieci.

Jako, że Polska znajduję się w Unii Europejskiej możesz ubiegać się o szereg świadczeń i zasiłków dostępnych w kraju, w którym pracujesz lub pracowałeś.

Starasz się o zasiłek rodzinny Kinderbijslag? Teraz możesz także ubiegać się o większe pieniądze na wychowanie swoich dzieci pochodzące z dodatku Kindgebonden Budget.

Wystarczy, że złożysz wniosek o zasiłek rodzinny Kinderbijslag, a wniosek o dodatek na dzieci Kindgebonden Budget złożymy za Ciebie automatycznie bez konieczności przedstawiania dodatkowych dokumentów.

Wnioski o holenderski dodatek do zasiłku rodzinnego Kindgebonden Budget mogą składać jedynie rodzice dzieci w wieku do 18 lat!
Wysokość dodatku zależy od liczby dzieci, ich wieku oraz dochodów rodziny, im mniej zarabiasz, tym większą kwotę Kindgebonden Budget możesz uzyskać.

Holenderski dodatek na dzieci Kindgebonden Budget może być przyznany tylko i wyłącznie po przyznaniu zasiłku Kinderbijslag!

Dowiedz się więcej na temat zasiłku rodzinnego Kinderbijslag.

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz button

To tylko kilka kroków

1

first_step

Wyślij zgłoszenie

1

arrow

2

second_step

Zadzwonimy do Ciebie

2

arrow

3

third_step

Zajmiemy się formalnościami

3

arrow

4

fourth_step

Otrzymasz pieniądze

Pytania i odpowiedzi

1. Czym jest Kindgebonden Budget?

Jest to tak zwany dodatek rodzinny na dziecko, który wszedł w życie 1 stycznia 2009 roku zastępując dotychczasowy Kindertoeslag. Można go otrzymywać dodatkowo do zasiłku rodzinnego  Kinderbijslag. Wniosek można złożyć elektronicznie na stronie: www.toeslagen.nl. Wniosek składa się jednorazowo. Osoby, które wcześniej otrzymywały Kinderbijslag, automatycznie w 2009 roku powinny otrzymać Kindgebonden Budget na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Dodatek jest wypłacany miesięcznie przez holenderski urząd skarbowy – Belastingdienst afdeling Toeslagen. Podstawą do otrzymania dodatku jest pismo z SVB o przyznaniu Kinderbijslag. Procedura ze strony urzędu trwa około 8 tygodni.

2. Kto może ubiegać się o Kindgebonden Budget?

Aby dana osoba mogła otrzymywać ten dodatek musi spełniać określone warunki. Przede wszystkim musi mieć na utrzymaniu dziecko do 18 roku życia i pobierać zasiłek rodzinny. Dochody zarówno osoby zgłaszającej jak i partnera nie mogą być zbyt wysokie. Oboje powinny mieć obywatelstwo holenderskie lub pozwolenie na pobyt w Holandii z prawem do ubiegania się o dodatki przysługujące w tym kraju. Osoby, które mieszkają poza granicami Holandii, ale pracują w tym kraju lub mieszkające w Holandii ale pracujące za granicą mogą również ubiegać się o dodatek do zasiłku rodzinnego, ale w tym wypadku urząd bierze pod uwagę zasiłki otrzymywane poza granicami Niderlandów.

3. Kiedy jest wypłacany Kindgebonden Budget?

Dodatek ten jest wypłacany w zależności od jego wysokości. W przypadku gdy wynosi 60 euro urząd wypłaca te kwotę miesięcznie. Natomiast jeżeli jest to kwota z przedziału 24 euro – 60 euro zostaje wypłacona za cały rok w grudniu. Jeżeli dodatek jest niższy niż 24 euro to kwota ta nie jest wypłacana.

4. Jaka jest wysokość dodatku do zasiłku rodzinnego Kinderbijslag?

  • Rodzina z 1 dzieckiem może otrzymać maksymalnie 1 017 euro rocznie

  • Rodzina z 2 dzieci może otrzymać maksymalnie 1 478 euro rocznie

  • Rodzina z 3 dzieci może otrzymać maksymalnie 1 661 euro rocznie

  • Rodzina z 4 dzieci może otrzymać maksymalnie 1 767 euro rocznie

  • Rodzina z 5 dzieci może otrzymać maksymalnie 1 767 euro rocznie

  • Każde następne dziecko oznacza 106 euro rocznie więce

5. Od kiedy otrzymuje się Kindgebonden Budget?

Od kolejnego miesiąca następującego po urodzeniu dziecka lub jego adopcji.  Jeżeli np. dziecko urodziło się 2 lipca, to dodatek będzie wypłacany od 1 sierpnia.

6. Do kiedy otrzymuje się Kindgebonden Budget?

Otrzymuje się do kolejnego miesiąca po uzyskaniu przez najmłodsze dziecko 18 lat. Jeżeli  dziecko 15 września  staje się pełnoletnie, to wówczas 1 listopada wygasa możliwość otrzymywania zasiłku.

7. Jakie informacje są potrzebne do ubiegania się o Kindgebonden Budget?

Aby ubiegać się o Kindgebonden Budget, należy dokładnie odpowiedzieć na wszystkie pytania zawarte na naszym formularzu zgłoszeniowym

Kalkulator podatkowy

Możesz starać się o zwrot podatku w wysokości

650,50

To około 2 890,00

Według kursu walut dnia 24XI2016 FXMoney

* Wyliczenia są przybliżone. Dokładną sumę wyślemy Ci po wypełnieniu formularza