Rozliczenie PIT-36/ZG

ZasiłekDLa Bezrobotnych

Straciłeś pracę w Holandii? Możesz otrzymać zasiłek dla bezrobotnych. Zastanawiasz się jak to zrobić prosto i bez konsekwencji? Dobrze trafiłeś.

Zasiłek

dla bezrobotnych

Zastanawiasz się jak prosto uzyskać zasiłek dla bezrobotnych w Holandii? Dobrze trafiłeś.

Odzyskaj swoje pieniądze

Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie i zajmiemy się formalnościami.

LUB
>> Zostaw swój numer - oddzwonimy

lock Administratorem Twoich danych osobowych jest EURO TAX PL ZWROT PODATKU S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-659), ul. Władysława Sikorskiego 2-8. Twoje dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego, podjęcia na Twój wniosek określonych działań przed zawarciem umowy lub wysłania Tobie treści marketingowych. Masz prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Z administratorem danych możesz skontaktować się pod adresem e-mail: [email protected] Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.

Jeżeli straciłeś pracę pomożemy uzyskać Ci zasiłek dla bezrobotnych w Holandii tzw. WW-uitkering. Ważne! Zasiłek dla bezrobotnych należy Ci się nawet gdy pracujesz na podstawie umowy na zero godzin – nulurencontract.

Usługa pozyskania zasiłku dla bezrobotnych (WW-uitkering) skierowana jest do osób, które:

  • pracowały na terenie Holandii, a utrata zatrudnienia nie była spowodowane zwolnieniem dyscyplinarnym lub na prośbę pracownika,

  • w ciągu 36 tygodni pracowały przez co najmniej 26 tygodni. 

Nasza firma zajmuje się pomocą w przygotowaniu wymaganych dokumentów potrzebnych do pozyskania zasiłku oraz formalnościami związanymi z rejestracją jako osoba bezrobotna w Holandii.

Zgłoś się do nas - możesz się ubiegać o przyznanie zasiłku nawet tydzień przed utratą pracy (najpóźniej do jednego tygodnia po zwolnieniu).

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz button

To tylko kilka kroków

1

first_step

Wyślij zgłoszenie

1

arrow

2

second_step

Zadzwonimy do Ciebie

2

arrow

3

third_step

Zajmiemy się formalnościami

3

arrow

4

fourth_step

Otrzymasz pieniądze

Pytania i odpowiedzi

1. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać zasiłek?

Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii należy w okresie 36 tygodni przepracować co najmniej 26 tygodni. Nie ma tutaj znaczenia ile godzin zostało przepracowanych w tygodniu i u jak wielu pracodawców było się zatrudnionym.
 

O zasiłek mogą się ubiegać osoby, które były legalnie zatrudnione w Holandii, a zakończenie zatrudnienia nie było spowodowane zwolnieniem dyscyplinarnym lub na prośbę pracownika.

2. Przez jaki okres będę otrzymywać zasiłek?

Okres wypłacania zasiłku jest zależny od tego przez ile czasu przed złożeniem wniosku trwało zatrudnienie - jeżeli zostało przepracowane od 26 tygodni do 4 lat w Holandii, to świadczenie przysługuje jedynie na 3 miesiące. 

Osoby, które przepracowały więcej niż 4 lata w Holandii, mogą liczyć na dłuższe zasiłki. W takim przypadku za każdy przepracowany rok zostanie naliczony 1 miesiąc zasiłku.

3. Jaka jest wysokość świadczenia?

Kwota zasiłku WW-uitkering jest obliczana na podstawie wcześniejszych dochodów.

Przez pierwsze dwa miesiące, otrzymuje się 75% stawki dziennej (dagloon), od 3 miesiąca należy się 70% tej stawki. Stawka dzienna jest średnią zarobków wyliczoną z ostatnich 12 miesięcy. Zasiłek nie może jednak przekroczyć kwoty €2750 brutto miesięcznie. Co więcej, od każdej wypłacanej kwoty potracą się vakantiegeld w wysokości 8 % - otrzymuje się je na końcu pobierania zasiłku bądź raz do roku, w maju.

4. Do czego zobowiązuje pobieranie zasiłku dla bezrobotnych?

Wszyscy zarejestrowani jako bezrobotni mają obowiązek podawać swoje miesięczne dochody do UWV. Formularze (Inkomstenformulier) należy odsyłać każdego miesiąca. Dla osób posiadających kod DigiD są dostępne na stronie www.mijn.uwv.nl pierwszego dnia każdego miesiąca, natomiast dla osób niezameldowanych (nieposiadających kodu DigiD) wysyłane są pocztą. UWV wypłaca środki w terminie od 3 do 10 dni od otrzymania formularza.   

Dodatkowo jako osoba bezrobotna w Holandii musisz pozostawać w dyspozycji do podjęcia nowego zatrudnienia oraz aktywnie szukać nowej pracy. Należy pamiętać o informowaniu UWV o wszystkich zmianach, które mają związek lub mogą mieć wpływ na zasiłek (nowa praca, nowy adres, wakacje, choroba itp.).  Niewywiązywanie się z obowiązków może prowadzić do tymczasowego obniżenia albo wstrzymania wypłaty zasiłku lub do nałożenia kary grzywny.

Kalkulator podatkowy

Możesz starać się o zwrot podatku w wysokości

650,50

To około 2 890,00

Według kursu walut dnia 24XI2016 FXMoney

* Wyliczenia są przybliżone. Dokładną sumę wyślemy Ci po wypełnieniu formularza