Zwrot podatku Z Danii

Pracowałeś w Danii i zastanawiasz się czy możesz prosto i bez konsekwencji odzyskać część zarobionych tam pieniędzy? Dobrze trafiłeś.

Zwrot podatku

Z Danii

Pracowałeś w Danii i zastanawiasz się czy możesz prosto i bez konsekwencji odzyskać część zarobionych tam pieniędzy? Dobrze trafiłeś.

Odzyskaj swoje pieniądze

Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie i zajmiemy się formalnościami.

LUB
>> Zostaw swój numer - oddzwonimy

lock Administratorem Twoich danych osobowych jest EURO TAX PL ZWROT PODATKU S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-659), ul. Władysława Sikorskiego 2-8. Twoje dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego, podjęcia na Twój wniosek określonych działań przed zawarciem umowy lub wysłania Tobie treści marketingowych. Masz prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Z administratorem danych możesz skontaktować się pod adresem e-mail: [email protected] Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.

Zwrot podatku z Danii jest możliwy do odzyskania w prosty sposób. Średni zwrot podatku z Danii to około 3 435 zł, a pieniądze należą Ci się nawet jeśli pracowałeś przez krótki czas.

Ponadto rozliczenie z duńskim urzędem skarbowym nie powoduje problemów z rozliczeniem z urzędem polskim.

Jeżeli pracujesz bądź pracowałeś na terenie Danii, to możesz odzyskać nadpłacony przez siebie podatek. Zwrot podatku z Danii może wynieść nawet kilkaset koron duńskich, dlatego też warto podjąć starania, aby go odzyskać.

Aby starać się o zwrot podatku z Danii konieczne jest posiadanie dokumentu ARSOPGORELSE.

Chcesz odzyskać podatek z Danii? To proste, nie musisz nawet wychodzić z domu!

Wypełnij formularz zamieszczony powyżej, a my oddzwonimy, pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności i odzyskamy dla Ciebie maksymalny zwrot podatku!

Za naszą usługę zapłacisz dopiero po odzyskaniu pieniędzy, dlatego również na zależy na sukcesie Twojej sprawy.

W ciągu 48 godzin od przesłania formularza skontaktuje się z Tobą nasz konsultant i odpowie na każde pytanie związane ze zwrotem podatku z Danii. Możesz także dowiedzieć się więcej dzwoniąc na naszą infolinię pod numer: 71 799 0 600.

Nie posiadasz niezbędnych dokumentów?

Nic straconego – postaramy się je dla Ciebie uzyskać!

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz button

To tylko kilka kroków

1

first_step

Wyślij zgłoszenie

1

arrow

2

second_step

Zadzwonimy do Ciebie

2

arrow

3

third_step

Zajmiemy się formalnościami

3

arrow

4

fourth_step

Otrzymasz pieniądze

Pytania i odpowiedzi

1. Jaki jest termin rozliczenia w Danii?

Każda osoba pracująca w Danii powinna dokonać rozliczenia z urzędem skarbowym SKAT. Deklaracje należy składać regularnie za poprzedni rok tj. w 2010 za rok 2020. Możliwe jest też dokonanie korekty za 3 ostatnie lata tj.: 2020, 2019 i 2018. Termin złożenia deklaracji za rok 2020 upływa 1 lipca 2021.

Termin składania korekty za rok 2018 minie 1 maja 2021 roku. Należy mieć na uwadze, iż decyzje wydawane „automatycznie” przez urząd duński (w przypadku niedopłat) muszą zostać uregulowane przez podatnika, z tego względu korzystne jest rozliczenie – mimo braku obowiązku.

Bardzo często podatnik, który automatycznie otrzymuje z urzędu duńskiego decyzję podatkową, z której wynika, że musi dopłacić jakąś sumę do Urzędu, nie wie, że od tej decyzji należy się odwołać i uwzględnić w zeznaniu dodatkowe ulgi. Gdy taka sprawa trafia do naszych specjalistów, po naliczeniu wszystkich możliwych ulg, decyzja wydawana jest ponownie, na korzyść podatnika i następuje zwrot części zapłaconego podatku, nawet kilka tysięcy koron duńskich.

2. Jakie dokumenty są wymagane do rozliczenia?

  • Dokument ARSOPGORELSE – jest to wstępne rozliczenie przesyłane przez urząd duński, dokument ten jest wysyłany na adres klienta zarejestrowany w urzędzie.

  • Kody TASTSELV (lub hasło dostępu do systemu) – kody umożliwiają złożenie deklaracji on-line, jeśli nie posiadasz kodów, istnieje możliwość zamówienia ich na stronie urzędu, jeśli nie posiadasz ani kodów ani hasła, nasza firma zamówi je dla Ciebie.

  • Formularz na konto FOREIGN NEMKONTO – urząd duński przekazuje zwroty wyłącznie na zarejestrowane konta należące do klientów. Jeśli nie masz zarejestrowanego NEMkonta w urzędzie, wypełniamy załączoną formę – wysyłamy do urzędu i oczekujemy na korespondencję z urzędu z kodem, umożliwiającym potwierdzenie rejestracji NEMkonta. Rejestrację telefoniczną należy wykonać w terminie do 60 dni, od daty widniejącej na dokumencie, (za rejestrację NEMkonta oraz zamówienie kodów TASTSELV odpowiedzialna jest nasza firma).

  • Dokumenty od pracodawcy (Lonseddel, Oplysningsseddel), nie są wymagane jeśli Klient dostarczysz Arsopgorelse – w zależności od sytuacji paski wypłaty oraz umowa o pracę.

3. Z jakich ulg mogę skorzystać?

Jeśli mieszkasz za granicą, a pracujesz w Danii przysługują Ci następujące ulgi:

- odliczenie kosztu transportu z miejsca zamieszkania w kraju ojczystym do miejsca pracy w Danii i z powrotem,

- odliczenie kosztu dojazdów do pracy z miejsca pobytu w Danii do miejsca pracy,

- odliczenie kosztu przekraczania mostów,

- odliczenie kosztu zakwaterowania oraz wyżywienia podczas swojego pobytu w Danii

(jeżeli pracodawca opłaca część kosztów zakwaterowania/wyżywienia, nadal możemy odliczyć pozostałą część).

Duński urząd skarbowy ustanowił maksymalną kwotę odliczenia ulg, na rok 2020 limit wynosi 28 600 DKK, więc jest o co się ubiegać!

Pobierz dokumenty

Możesz sam wydrukować dokumenty, wypełnić je, podpisać i odesłać do nas.
Otrzymasz 5% rabatu od naszej standardowej prowizji.
W tym celu pobierz umowę ramową oraz formularz.

Umowa ramowa

Plik pdf, 0.2MB

Formularz 2020

Plik pdf, 1.0MB

Formularz 2019

Plik pdf, 1.0MB

Formularz 2018

Plik pdf, 1.0MB

Więcej informacji

Po złożeniu wszystkich dokumentów, komplet zostanie skierowany do urzędu duńskiego, w celu wyliczenia wstępnej kwoty zwrotu. Euro-Tax.pl nie jest w stanie obliczyć zwrotu, przed otrzymaniem całego kompletu dokumentów.

Średni czas oczekiwania na rozliczenie przez urząd duński wynosi ok. 6 miesięcy.

Pamiętaj, aby wszelką korespondencję, którą otrzymasz w trakcie rozliczenia przekazać naszej firmie.

Kalkulator podatkowy

Możesz starać się o zwrot podatku w wysokości

650,50

To około 2 890,00

Według kursu walut dnia 24XI2016 FXMoney

* Wyliczenia są przybliżone. Dokładną sumę wyślemy Ci po wypełnieniu formularza