Zasiłek rodzinny w Holandii

Zasiłek rodzinny W Holandii

Zastanawiasz się czy poza zwrotem podatku możesz prosto i bez konsekwencji uzyskać inne świadczenia? Dobrze trafiłeś.

Zasiłek rodzinny

W Holandii

Zastanawiasz się czy poza zwrotem podatku możesz prosto i bez konsekwencji uzyskać inne świadczenia? Dobrze trafiłeś.

Odzyskaj swoje pieniądze

Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie i zajmiemy się formalnościami.

LUB
>> Zostaw swój numer - oddzwonimy

lock Administratorem Twoich danych osobowych jest EURO TAX PL ZWROT PODATKU S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-659), ul. Władysława Sikorskiego 2-8. Twoje dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego, podjęcia na Twój wniosek określonych działań przed zawarciem umowy lub wysłania Tobie treści marketingowych. Masz prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Z administratorem danych możesz skontaktować się pod adresem e-mail: [email protected] Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.

Świadczymy także wiele innych usług, między innymi pomożemy Ci w uzyskaniu zasiłku rodzinnego Kinderbijslag z Holandii, który może wynieść nawet 316,41 euro kwartalnie na jedno dziecko.

Jako, że Polska znajduję się w Unii Europejskiej możesz ubiegać się o szereg świadczeń i zasiłków dostępnych w kraju, w którym pracujesz lub pracowałeś.

Pracowałeś w Holandii i masz dzieci? Możesz ubiegać się o dodatkowy zasiłek na opiekę nad swoimi dziećmi - Kinderbijslag.

Wystarczy, że wypełnisz formularz powyżej wybierając Holandia i podając dane kontaktowe lub kontaktując się z nami telefonicznie, a postaramy się o przyznanie Ci zasiłku na dzieci Kinderbijslag!

Wnioski o holenderski zasiłek rodzinny Kinderbijslag przyjmowane są w urzędzie za okres do 1 roku wstecz.

UWAGA!

Dodatkowo możesz się starać o dodatek do zasiłku rodzinnego – Kindgebonden Budget. Kindgebonden Budget to rządowa pomoc dla rodziców dzieci w wieku do 18 lat. Wysokość tej pomocy zależy od liczby dzieci, ich wieku oraz dochodów rodziny, im mniej zarabiasz, tym większą kwotę dodatku na dzieci Kindgebonden Budget możesz uzyskać.

Holenderski dodatek na dzieci Kindgebonden Budget może być przyznany tylko i wyłącznie po przyznaniu zasiłku Kinderbijslag.

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz button

To tylko kilka kroków

1

first_step

Wyślij zgłoszenie

1

arrow

2

second_step

Zadzwonimy do Ciebie

2

arrow

3

third_step

Zajmiemy się formalnościami

3

arrow

4

fourth_step

Otrzymasz pieniądze

Pytania i odpowiedzi

1. Kto może ubiegać się o Kinderbijslag?

Zasiłek na dzieci przyznawany jest przez holenderski urząd SVB, odpowiednik polskiego ZUSu. Przyznawany jest na dzieci do osiągnięcia przez nie 18 roku życia (tzn. jeśli dziecko ma 17 lat, wnioskodawca nadal otrzymuje zasiłek na to dziecko) – zasiłek przysługuje nie tylko na dzieci przebywające w Holandii, ale także na te mieszkające w Polsce, pod warunkiem, że jeden z rodziców pracował na terenie Holandii.

Prawo do zasiłku rodzinnego Kinderbijslag przysługuje na dzieci własne, dzieci partnera lub małżonka i na dzieci adoptowane.  O Kinderbijslag wnioskować mogą osoby które pracują w Holandii oraz są objęte holenderskim ubezpieczeniem społecznym (osoby oddelegowane do pracy do Holandii nie mogą się starać o ten zasiłek, ponieważ odprowadzały składki na ubezpieczenie społeczne w Polsce).

Wnioskodawcą jest zawsze osoba pracująca na terenie Holandii. Osoba opiekująca się dzieckiem na terenie Polski musi być zameldowana pod tym samym adresem co dziecko. Opiekunem dziecka jest najczęściej drugi rodzic (małżonek/małżonka lub partner/partnerka w przypadku konkubinatu), jednak w wyjątkowych przypadkach może być to również inna osoba spokrewniona, opiekująca się dzieckiem – np. babcia/dziadek, ciocia lub wujek.

2. Jaka jest wysokość Kinderbijslag?

Wysokość zasiłku zależy od wieku dziecka. Jest znacznie wyższa gdy dziecko kończy 6 lat, potem ponownie gdy kończy lat 12. Jeśli dziecko nie mieszka razem z rodzicami Państwem z powodu np. z powodu przebywania w szpitalu, Kinderbijslag może ulec nawet podwojeniu.

Wiek dziecka:

 • od 0 do 5 lat –221,49 euro

 • od 6 do 11 lat –268,95 euro

 • od 12 do 17 lat –316,41 euro

Kinderbijslag wypłacany jest kwartalnie, po zakończeniu się danego kwartału.

3. Jakie są wymagane dokumenty przez SVB?

Aby ubiegać się o Kinderbijslag należy złożyć następujące dokumenty do SVB:

 • Wniosek na Kinderbijslag

 • Kopia unijnego aktu urodzenia dziecka

 • Kopia unijnego aktu małżeństwa (jeśli posiadasz)

 • Kopia meldunku dziecka i opiekunapotwierdzająca, że są zameldowani pod tym samym adresem (nie musi być tłumaczony, zrobimy to za ciebie bez dodatkowych kosztów)

 • Kopie przyznania bądź odmowy przyznania zasiłku na dziecko w Polsce

 • Jarograaf bądź salaris od holenderskiego pracodawcy

 • Kopia dowodów osobistych bądź paszportów wnioskodawcy i opiekuna

 • Pełnomocnictwo w którym Klient upoważnia naszą firmę do reprezentowania go przed SVB

4. Jakie dokumenty wymagane są przez ROPS (Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej)/Urzędu Wojewódzkiego?

 • Kopia dowodu opiekuna potwierdzona „za zgodność z oryginałem"

 • Dokumenty potwierdzające sytuację zawodową opiekuna w Polsce

 • Potwierdzenie wspólnego zameldowania opiekuna z dziećmi

 • Odpis aktu urodzenia dziecka (oryginał)

 • Akt małżeństwa (oryginał) lub w przypadku innego stanu cywilnego dokument potwierdzający

 • Wiele z wymienionych powyżej dokumentów może załatwić w urzędach żona/partnerka, więc jeśli klient nadal przebywa w Holandii, to ubieganie się o zasiłek wciąż jest możliwe i wygodne

5. Jakie informacje potrzebne są do ubiegania się o Kinderbijslag?

Aby ubiegać się o Kinderbijslag, należy dokładnie odpowiedzieć na wszystkie pytania zawarte na naszym formularzu zgłoszeniowym.

6. Dlaczego wysyłamy dokumenty osobno do SVB i do ROPS/Urzędu Wojewódzkiego?

O zasiłek ubiegamy się zawsze w SVB. Tam składamy wniosek o zasiłek. Holenderski urząd, zanim wyda decyzję o zasiłku, prosi polską instytucję o potwierdzenie okoliczności życiowych osoby starającej się o zasiłek. ROPS lub Urząd Wojewódzki gromadzi dokumenty, aby przesłać je później do SVB i w ten sposób potwierdzić słuszność prawa do zasiłku.

7. Jak długo czeka się na zasiłek?

czas oczekiwania na zasiłek zależny jest od kilku czynników, m.in. od kompetnośći dokumentacji, sprawności komunikacji pomiędzy SVB i polską instytucją oraz szybkości reakcji na prośby przesyłane przez te urzędy Klientowi. Średni proces trwa kilka miesięcy.

8. Gdzie przysługuje pierwszeństwo do otrzymania zasiłku rodzinnego?

W przypadku, jeśli partner/małżonek osoby pracującej w Holandii pozostaje w Polsce wraz z dzieckiem, istotne jest, czy osoba ta pracuje na terenie Polski. Jeśli tak – pierwszeństwo do pobierania zasiłku rodzinnego przysługuje w Polsce, a holenderska instytucja SVB może wypłacić jedynie ewentualne uzupełnienie tego zasiłku. Jeśli partner/małżonek mieszkający z dzieckiem w Polsce jest bezrobotny – pierwszeństwo przysługuje w Holandii i SVB będzie wypłacało całość przysługujących świadczeń. Jeśli oboje małżonków/partnerów pracuje w Holandii, a dziecko przebywa tam z nimi, pierwszeństwo przysługuje oczywiście w Holandii.

Pobierz dokumenty

Możesz też sam wydrukować dokumenty, wypełnić je, podpisać i odesłać do nas.
W tym celu pobierz umowę ramową oraz formularz.

Umowa ramowa

Plik pdf, 0.2MB

Formularz

Plik pdf, 0.9MB

Kalkulator podatkowy

Możesz starać się o zwrot podatku w wysokości

650,50

To około 2 890,00

Według kursu walut dnia 24XI2016 FXMoney

* Wyliczenia są przybliżone. Dokładną sumę wyślemy Ci po wypełnieniu formularza