Zwrot podatku Z Holandii

Pracowałeś w Holandii i zastanawiasz się czy możesz prosto i bez konsekwencji odzyskać część zarobionych tam pieniędzy? Dobrze trafiłeś.

Zwrot podatku

Z Holandii

Pracowałeś w Holandii i zastanawiasz się czy możesz prosto i bez konsekwencji odzyskać część zarobionych tam pieniędzy? Dobrze trafiłeś.

Odzyskaj swoje pieniądze

Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie i zajmiemy się formalnościami.

LUB
>> Zostaw swój numer - oddzwonimy

lock Administratorem Twoich danych osobowych jest EURO TAX PL ZWROT PODATKU S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-659), ul. Władysława Sikorskiego 2-8. Twoje dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego, podjęcia na Twój wniosek określonych działań przed zawarciem umowy lub wysłania Tobie treści marketingowych. Masz prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Z administratorem danych możesz skontaktować się pod adresem e-mail: [email protected] Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.

Zwrot podatku z Holandii jest możliwy do odzyskania w prosty sposób. Średni zwrot podatku z Holandii to 3 252 zł, a pieniądze należą Ci się nawet jeżeli pracowałeś przez krótki czas.

Jeżeli pracujesz bądź pracowałeś na terenie Holandii, to możesz odzyskać nadpłacony przez siebie podatek. Zwrot podatku z Holandii może wynieść nawet kilkaset euro, dlatego też warto podjąć starania, aby go odzyskać.

Aby starać się o zwrot podatku z Holandii potrzebujesz karty podatkowej Jaaropgaaf lub ostatniego Salarisa. Oprócz tego potrzebne będzie również zaświadczenie UE/WE potwierdzające dochody osiągnięte na terenie Polski.

Chcesz odzyskać podatek z Holandii? To proste, nie musisz nawet wychodzić z domu!

Wypełnij formularz zamieszczony powyżej, a my oddzwonimy, pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności i odzyskamy dla Ciebie maksymalny zwrot podatku!

Za naszą usługę zapłacisz dopiero po odzyskaniu pieniędzy, dlatego również na zależy na sukcesie Twojej sprawy.

W ciągu 48 godzin od przesłania formularza skontaktuje się z Tobą nasz konsultant i odpowie na każde pytanie związane ze zwrotem podatku z Holandii. Możesz także dowiedzieć się więcej dzwoniąc na naszą infolinię pod numer: 71 799 0 600.

Nie posiadasz niezbędnych dokumentów?

Nic straconego – postaramy się je dla Ciebie uzyskać!

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz button

To tylko kilka kroków

1

first_step

Wyślij zgłoszenie

1

arrow

2

second_step

Zadzwonimy do Ciebie

2

arrow

3

third_step

Zajmiemy się formalnościami

3

arrow

4

fourth_step

Otrzymasz pieniądze

Pytania i odpowiedzi

1. W jaki sposób ubiegać się o zwrot podatku holenderskiego?

Wystarczy wypełnić formularz dostępny obok, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i przekaże Ci wszelkie niezbędne informacje. Podstawą do rozpoczęcia procedury rozliczenia podatku z Holandii jest przedłożenie nam oryginału lub kopii holenderskiej karty podatkowej tzw. Jaaropgaaf lub ostatniego odcinka z wypłaty - Salaris.

Wszyscy holenderscy pracodawcy na zakończenie roku podatkowego oraz po zakończeniu umowy o pracę zobowiązani są wystawić pracownikowi dokumenty potwierdzające wysokość odprowadzonych podatków. Dokumenty te stanowią podstawę do zwrotu oraz oficjalne potwierdzenie zapłaconych podatków.

Dodatkowo w przypadku rozliczenia za rok 2015 i kolejne lata potrzebne jest również zaświadczenie UE/WE potwierdzające dochody osiągnięte w Polsce i innych krajach poza Holandią. Dokument ten jest potrzebny tylko w przypadku, gdy dochody z Holandii stanowiły w danym roku podatkowym minimum 90% dochodów ze wszystkich krajów.

2. Nie mam karty podatkowej – co zrobić?

Brak odpowiednich dokumentów wcale nie oznacza, że nie możesz uzyskać zwrotu podatku z Holandii. Istnieje możliwość skontaktowania się z pracodawcą i uzyskania duplikatu dokumentów. Najlepiej jednak już podczas pracy w Holandii poinformować pracodawcę, że będziesz potrzebował kartę podatkową. Można również napisać list do pracodawcy (w języku holenderskim, niemieckim lub angielskim) o wystawienie duplikatu, podając jednocześnie okres zatrudnienia. Jeżeli masz takie życzenie wystąpimy w Twoim imieniu o wystawienie niezbędnych dokumentów. W tym celu należy przesłać do nas dokładą nazwę, adres i kontakt do firmy, w której pracowałeś. Usługę taką świadczymy bezpłatnie!

3. W jaki sposób otrzymam pieniądze po uzyskaniu zwrotu?

Dostępne są dwa sposoby przekazana zwrotu podatku:

 • Na konto złotówkowe (przelew w złotówkach) Jest to najkorzystniejszy dla Ciebie sposób przekazania przez nas zwrotu podatku z zagranicy. Nie zapłacisz nic za przelew, ponieważ to my pokrywamy te koszty.

 • Przekazem pocztowym do domu (tylko w złotówkach) Nie jest to korzystne rozwiązanie, ponieważ opłata pocztowa pomniejsza przekaz pieniędzy i jest uzależniona od przekazywanej kwoty: im większy przekaz pieniędzy, tym wyższa opłata.

4. Kogo dotyczy oraz komu przysługuje rozłąkowe?

Rozłąkowe dotyczy partnerów fiskalnych, z których jedna osoba pracuje na terenie Holandii natomiast druga przebywa w Polsce.

Rozłąkowe zgłaszane jest do urzędu holenderskiego jedynie w przypadku, gdy dochody osoby pracującej w Holandii przekroczyły 10 000 euro i zapłacone zostało minimum 800 euro podatku.

5. Jakie są korzyści z rozliczenia rozłąkowego?

Korzyścią osiąganą dzięki tego typu rozliczeniu podatkowemu jest zwiększenie zwrotu podatku poprzez przyznanie małżonkowi (Partnerowi fiskalnemu) o niższych dochodach części podatku zapłaconego przez małżonka (Partnera fiskalnego) o wyższych dochodach, przy jednoczesnym zachowaniu praw do uzyskania innych ulg podatkowych.

6. Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia rozłąkowego?

Rodzaj wymaganych dokumentów jest zależny od kilku czynników, głównym z nich jest to czy partner fiskalny posiada numer BSN.

W przypadku gdy partner posiada numer BSN, niezbędne są następujące dokumenty:

 • Dwustronna kopia dowodu osobistego obojga partnerów fiskalnych.

 • Numery BSN obojga partnerów fiskalnych.

 • PIT potwierdzający dochody osoby przebywającej na terenie Polski.

 • Jarograaf/Salaris potwierdzający dochody osoby pracującej na terenie Holandii.

 • Formularze pobrane ze strony, osobne dla każdego z partnerów fiskalnych.

 • Formularz UE/WE potwierdzający dochody osiągnięte na terenie Polski.

W przypadku, gdy osoba przebywająca na terenie Polski nie posiada numeru BSN:

 • Podpisane oświadczenie z prośbą o wystawienie tego numeru – do pobrania.

 • Kolorowa kopia dowodu osobistego (dwustronna) osoby, która ubiega się o ten numer.

 • Unijny Akt Małżeństwa lub Oświadczenie Zgody na wspólne rozliczenie przez obie strony (w przypadku gdy partnerem fiskalnym nie jest małżonek)

 • Potwierdzenie wspólnego meldunku (pobrane z gminy) przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na jeden z języków: holenderski, niemiecki lub angielski – wymagane także dla partnerów fiskalnych nie będących małżeństwem, potwierdzające co najmniej 6-miesięczny okres wspólnego zameldowania.

 • Formularz UE/WE potwierdzający dochody osiągnięte na terenie Polski, dodatkowy dla działu przyznającego numer BSN.

7. Kto może zostać moim partnerem fiskalnym?

Partnerem fiskalnym jest zawsze Twój współmałżonek. Jeżeli żyjesz ze swoim partnerem w wolnym związku, twój partner zostanie uznany przez holenderski urząd za partnera fiskalnego jeżeli:

 • Posiadacie dzieci.

 • Jesteście współwłaścicielami mieszkania/domu, w którym żyjecie.

 • Twoim partnerem fiskalnym nie może być osoba z Tobą spokrewniona.

8. Kto musi się rozliczyć w Holandii?

Zgodnie z informacją dostępną na stronie Belastingdienst, jeżeli jesteś nierezydentem podatkowym masz obowiązek zgłosić swoją deklarację za rok poprzedni do 1 lipca roku następnego. Obowiązek zgłoszenia swojej deklaracji za rok następujący po zatrudnieniu ma w szczególności każdy, kto spełnia jeden z poniższych warunków:

 • Otrzymali Państwo zaproszenie do rozliczenia.

 • Otrzymali Państwo formę (papierową deklarację) z Belastingdiesnt.

 • Nie otrzymali Państwo żadnego z powyższych, ale szacowana kwota zwrotu to więcej niż 16 Euro lub niedopłata wynosi więcej niż 47 Euro.

Pobierz dokumenty

Możesz sam wydrukować dokumenty, wypełnić je, podpisać i odesłać do nas.
Otrzymasz 5% rabatu od naszej standardowej prowizji.
W tym celu pobierz umowę ramową oraz odpowiedni formularz.

Umowa ramowa

Plik pdf, 0.2MB

Formularz 2020

Plik pdf, 3.1MB

Formularz 2019

Plik pdf, 2.8MB

Formularz 2018

Plik pdf, 3.2MB

Formularz 2017

Plik pdf, 4.3MB

Formularz 2016

Plik pdf, 4.5MB

Więcej informacji

O zwrot podatku za pracę w Holandii może ubiegać się każda osoba, która legalnie pracowała w tym kraju, czyli pracodawca odprowadzał za nią zaliczki na podatek. Rozliczenie z holenderskim urzędem jest obowiązkowe, ale warto ubiegać się o swoje pieniądze, ponieważ średni zwrot podatku z Holandii to kilkaset euro.

Wnioski o zwrot podatku holenderskiego można składać przez cały rok, ubiegając się o niego za naszym pośrednictwem masz gwarancję uzyskania maksymalnego zwrotu podatku dochodowego.

O zwrot podatku za pracę w Holandii można ubiegać się za 5 ostatnich lat. Średni czas oczekiwania na rozliczenie podatku z Holandii w naszej firmie wynosi około 3 miesięcy.

W celu złożenia wniosku w urzędzie będziesz potrzebować Jaaropgaaf lub ostatnie rozliczenie miesięczne czyli Salaris oraz formularz UE/WE potwierdzający dochody osiągnięte na terenie Polski. Jeśli nie posiadasz potrzebnych dokumentów wciąż możesz odzyskać swoje pieniądze – bezpłatnie uzyskamy niezbędne dokumenty u Twojego pracodawcy a następnie odzyskamy Twój podatek.

Ważna zmiana w 2015 roku:

Od 01.01.2015 holenderski ustawodawca zmienił przepisy określające kryteria, jakie spełnić musi podatnik z zagranicy, który chce być rozliczany na zasadzie rezydenta podatkowego w Holandii. Zmiana ta ma znaczenie dla dochodów uzyskanych od roku 2015, rozliczanych w roku 2016. Do roku 2015 polski podatnik miało prawo wybrać czy chce być traktowany jako rezydent podatkowy w NL, musiał to zrobić aby mieć prawo do ulg, tj (ogólna ulga podatkowa, rozłąkowe, ulga na dziecko, itp.). Jedyny warunek był taki, że trzeba było zadeklarować dochód osiągnięty poza NL.

Obecnie aby uzyskać ulgi podatnik musi spełnić poniżesz kryteria:

 • Łączne dochody podatnika muszą być w minimum 90% opodatkowane na terenie Holandii.

 • Do urzędu skarbowego Belastingdinest należy dostarczyć dokument potwierdzający dochody osiągnięte na terenie raju rezydencji (lub ich brak) – Formularz UE/WE.

Kalkulator podatkowy

Możesz starać się o zwrot podatku w wysokości

650,50

To około 2 890,00

Według kursu walut dnia 24XI2016 FXMoney

* Wyliczenia są przybliżone. Dokładną sumę wyślemy Ci po wypełnieniu formularza