Zwrot podatku Z Anglii

Pracowałeś w Wielkiej Brytanii i zastanawiasz jak prosto i bez konsekwencji odzyskać zapłacony tam podatek? Dobrze trafiłeś.

Zwrot podatku

Z Anglii

Pracowałeś w Wielkiej Brytanii i zastanawiasz jak prosto i bez konsekwencji odzyskać zapłacony tam podatek? Dobrze trafiłeś.

Odzyskaj swoje pieniądze

Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie i zajmiemy się formalnościami.

LUB
>> Zostaw swój numer - oddzwonimy

lock Administratorem Twoich danych osobowych jest EURO TAX PL ZWROT PODATKU S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-659), ul. Władysława Sikorskiego 2-8. Twoje dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego, podjęcia na Twój wniosek określonych działań przed zawarciem umowy lub wysłania Tobie treści marketingowych. Masz prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Z administratorem danych możesz skontaktować się pod adresem e-mail: [email protected] Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.

Zwrot podatku z Anglii jest możliwy do odzyskania w prosty sposób. Średni zwrot podatku to 657 GBP, a pieniądze należą Ci się nawet jeśli pracowałeś przez krótki czas.

Ponadto rozliczenie z brytyjskim urzędem nie powoduje problemów z rozliczeniem z urzędem polskim.

Jeśli pracujesz bądź pracowałeś w Wielkiej Brytanii, to możesz odzyskać nawet do 100% nadpłaconego przez siebie podatku. Pamiętaj, że zwrot podatku z Wielkiej Brytanii to nawet kilkaset funtów, więc warto postarać się o odzyskanie tych pieniędzy.

Do rozliczenia wystarczy tylko karta podatkowa P45 lub P60 lub – w przypadku ich braku – payslipy.

Chcesz odzyskać podatek z Wielkiej Brytanii? To proste, nie musisz nawet wychodzić z domu!

Wypełnij formularz zamieszczony powyżej, a my oddzwonimy, pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności i odzyskamy dla Ciebie maksymalny zwrot podatku!

Za naszą usługę zapłacisz dopiero po odzyskaniu pieniędzy, dlatego również nam zależy na sukcesie Twojej sprawy.

W ciągu 48 godzin od przesłania formularza skontaktuje się z Tobą nasz konsultant i odpowie na każde pytanie związane ze zwrotem podatku z Anglii, Szkocji, Irlandii Północnej lub Walii. Możesz także dowiedzieć się więcej dzwoniąc na naszą infolinię pod numer: 71 799 0 600.

Nie posiadasz niezbędnych dokumentów od pracodawcy?

Nic straconego – postaramy się odzyskać Twój podatek nawet bez dokumentów!

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz button

To tylko kilka kroków

1

first_step

Wyślij zgłoszenie

1

arrow

2

second_step

Zadzwonimy do Ciebie

2

arrow

3

third_step

Zajmiemy się formalnościami

3

arrow

4

fourth_step

Otrzymasz pieniądze

Pytania i odpowiedzi

1. Kiedy mogę starać się o zwrot podatku?

O zwrot podatku można starać się pod koniec każdego roku podatkowego (5 kwietnia) lub po zakończeniu zatrudnienia, pod warunkiem, że do końca danego roku podatkowego nie podejmie się kolejnej pracy na terenie Wielkiej Brytanii.

2. Czy mogę odzyskać cały podatek?

Tak, gdy zarobiona kwota nie przekracza określonego w danym roku podatkowym progu podatkowego. Należy się wówczas zwrot całego zapłaconego podatku. Jeżeli zarobek przekracza kwotę zwolnioną od podatku, użyj naszego kalkulatora, aby obliczyć wysokość zwrotu podatku.

3. Czy po złożeniu wniosku o zwrot podatku dochodowego w czasie trwania roku podatkowego trzeba czekać aż do końca tegoż roku podatkowego, by otrzymać należny zwrot?

Nie. Wnioski można składać przez cały rok. Cała procedura trwa zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy od dnia złożenia dokumentów w urzędzie. W niektórych przypadkach odzyskiwanie pieniędzy może trwać dłużej, szczególnie jeśli osoba ubiegająca się o zwrot nie posiada stałego numeru ubezpieczenia (National Insurance Number), karty podatkowej P45, P60, jeśli podane nam dane albo dokumenty są niepełne lub błędne lub w przypadku, jeżeli pracodawca poda błędne dane do urzędu albo nie poda ich wcale.

4. Do ilu lat wstecz mogę ubiegać się o zwrot podatku i czy nakładane są kary za składanie wniosków z opóźnieniem?

Możesz ubiegać się o odzyskanie podatku w roku bieżącym oraz do 4 lat wstecz. Ponieważ większość osób nie ma obowiązku składania zeznań podatkowych, nie ma kar za składanie ich z opóźnieniem.

5. Czy potrzebny jest numer ubezpieczenia (National Insurance) by móc ubiegać się o zwrot podatku?

Jeśli nie posiadasz numeru NI, możliwe jest staranie się o zwrot bez niego, aczkolwiek odzyskanie podatku nie zawsze jest w tym wypadku możliwe. Należy również pamiętać, że w przypadku braku numery NI, czas oczekiwania na zwrot może być wydłużony.

6. Pracuję na podstawie karty CIS w budownictwie. Czy mogę starać się o zwrot podatku?

Jak najbardziej. Będąc zarejestrowanym w programie CIS płacisz bardzo wysoki podatek (20%). Możesz również ubiegać się o odliczenie wszelkich kosztów poniesionych w związku z wykonywaną pracą, na przykład za prowadzenie księgowości, przejazdy do pracy, telefon, narzędzia, ubranie robocze, itd.

7. Jaka jest różnica między drukiem P60 a P45?

P60 jest wykazem naszych dochodów i podatku na koniec roku podatkowego. P60 otrzymujemy od pracodawcy w kwietniu każdego roku podatkowego. P45 natomiast jest zaświadczeniem podsumowującym, które otrzymujemy po odejściu z pracy.

8. Czy mogę ubiegać się o zwrot podatku tylko z jednego miejsca pracy, jeżeli w pozostałych pracowałem/pracowałam na pół etatu?

Nie, musisz zgłosić cały swój dochód nawet, jeśli pracujesz na pół etatu. Wszystkie dochody muszą być przedstawione brytyjskiemu urzędowi podatkowemu.

9. Czy mogę ubiegać się o zwrot podatku tylko za jeden rok, jeżeli chcę się ubiegać wyłącznie za taki okres czasu?

Nie, musisz ubiegać się o zwrot podatku za cały przebieg zatrudnienia w Wielkiej Brytanii.

10. Nie otrzymałem mojego P45 z poprzedniej pracy, czy mimo to mogę złożyć wniosek o zwrot podatku?

Tak, możemy złożyć wniosek do urzędu skarbowego bez P45. W takiej sytuacji wystarczą payslipy lub historia zatrudnienia.

Pobierz dokumenty

Możesz sam wydrukować dokumenty, wypełnić je, podpisać i odesłać do nas.
Otrzymasz 5% rabatu od naszej standardowej prowizji.
W tym celu pobierz umowę ramową oraz formularz.

Umowa ramowa

Plik pdf, 0.2MB

Formularz

Plik pdf, 1.3MB

Więcej informacji

Zwrot podatku za pracę w Wielkiej Brytanii przysługuje każdej osobie, która legalnie pracowała w jednym z krajów: Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, a pracodawca odprowadzał za nią zaliczki na podatek.

O zwrot podatku za pracę w Anglii można ubiegać się za okres 5 ostatnich lat podatkowych (od roku podatkowego 2016/2017). Otrzymujesz od nas zestaw dokumentów wraz z instrukcją jak je wypełnić. Dokumenty, które są potrzebne to: P45 lub P60, jeśli ich nie masz wystarczy nam Twój ostatni payslip lub historia zatrudnienia.

Wnioski o zwrot nadpłaty podatku z Anglii można składać przez cały rok. Odzyskujemy maksymalny zwrot podatków dochodowych za pracę w Anglii, Szkocji, Irlandii Północnej i Walii, a prowizja pobierana jest dopiero, gdy odzyskamy Twoje pieniądze. Zwrot podatku z UK na podstawie kart podatkowych P45 i P60, realizowany jest w okresie 3 do 6 miesięcy. W przypadku rozliczeń na podstawie payslipów, procedura zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii może trwać dłużej i jest uzależniony od informacji posiadanych przez brytyjski urząd.

CIS

Obowiązek rozliczenia CIS i SELF ASSESSMENT w formie papierowej mija 31 października (dla osób nieposiadających numeru UTR bądź niepamiętających go), w przypadku rozliczenia drogą elektroniczną (dla osób posiadających numer UTR) termin ten upływa 31 stycznia. Za niedopełnienie obowiązku urząd nalicza nawet ponad 1000 funtów kary! Pospiesz się i złóż rozliczenie w terminie!

Złożenie Tax Return jest obowiązkiem dla osób samozatrudnionych lub podwykonawców!

Zatrudnienie w programie CIS oznacza, że prowadzisz własną działalność jako podwykonawca, w branży budowlanej na terenie Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu roku podatkowego (w Wielkiej Brytanii rok podatkowy trwa do 5 kwietnia) masz obowiązek rozliczyć się z brytyjskim urzędem skarbowym. Za niedopełnienie tego obowiązku HM Revenue & Customs nalicza karę w wysokości nawet ponad 1000 funtów. Kara wraz z odsetkami naliczana jest co roku (w niektórych przypadkach nawet codziennie – za każdy dzień zwłoki), aż do momentu spłaty zobowiązania. Nie ryzykuj – wypełnij formularz dostępny powyżej, a my rozliczymy Cię z brytyjskim urzędem skarbowym. Jeśli pracujesz w programie CIS, powinieneś otrzymać od swojego zleceniodawcy miesięczne potwierdzenie płatności (tzw. Invoice lub Statement). 

Do 31 października musisz się rozliczyć papierowo lub do 31 stycznia drogą elektroniczną z HM Revenue & Customs za poprzedni rok podatkowy. I w tym przypadku Ci pomożemy.

Pracowałeś na statku pod brytyjską banderą? Marynarze mogą odzyskać nawet 100 % zapłaconego podatku!

Za marynarza uważa się każdą osobę, która pracowała na statku, a więc także np. kelnera w restauracji na statku. Marynarzami nie są natomiast osoby pracujące na nieruchomych obiektach na morzu, np. na platformach wiertniczych. Marynarzowi, który nie pływał po wodach brytyjskich w danym roku podatkowym i nie zatrzymywał się w brytyjskich portach może przysługiwać nawet 100% zwrotu podatku.

W celu uzyskania marynarzowego zwrotu podatku niezbędne będą:

  • kopia książeczki żeglarskiej

  • dokumenty od pracodawcy (P60 lub P45)

Kalkulator podatkowy

Możesz starać się o zwrot podatku w wysokości

650,50

To około 2 890,00

Według kursu walut dnia 24XI2016 FXMoney

* Wyliczenia są przybliżone. Dokładną sumę wyślemy Ci po wypełnieniu formularza