Zwrot podatku Z Austrii

Pracowałes na terenie Austrii i zastanawiasz się jak prosto i bez konsekwencji odzyskać część nadpłaconego tam podatku? Dobrze trafiłeś.

Zwrot podatku

Z Austrii

Pracowałes na terenie Austrii i zastanawiasz się jak prosto i bez konsekwencji odzyskać część nadpłaconego tam podatku? Dobrze trafiłeś.

Odzyskaj swoje pieniądze

Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie i zajmiemy się formalnościami.

LUB
>> Zostaw swój numer - oddzwonimy

lock Administratorem Twoich danych osobowych jest EURO TAX PL ZWROT PODATKU S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-659), ul. Władysława Sikorskiego 2-8. Twoje dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego, podjęcia na Twój wniosek określonych działań przed zawarciem umowy lub wysłania Tobie treści marketingowych. Masz prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Z administratorem danych możesz skontaktować się pod adresem e-mail: [email protected] Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.

Zwrot podatku z Austrii jest możliwy do odzyskania w prosty sposób. Średni zwrot podatku z Austrii to 4 087 zł, a pieniądze te należą Ci się nawet jeśli pracowałeś przez krótki czas.

Jeżeli pracujesz bądź pracowałeś na terenie Austrii, to możesz odzyskać nadpłacony podatek. Zwrot podatku z Austrii może wynieść nawet kilkaset euro, dlatego też warto podjąć starania, aby go odzyskać. Wystarczy posiadać kartę podatkową wydaną przez pracodawcę Lohnzettel oraz zaświadczenie UE/EEA.

Chcesz odzyskać podatek z Austrii? To proste, nie musisz nawet wychodzić z domu!

Wypełnij formularz zamieszczony powyżej, a my oddzwonimy, pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności i odzyskamy dla Ciebie maksymalny zwrot podatku!

Za naszą usługę zapłacisz dopiero po odzyskaniu pieniędzy, dlatego również nam zależy na sukcesie Twojej sprawy.

W ciągu 48 godzin od przesłania formularza skontaktuje się z Tobą nasz konsultant i odpowie na każde pytanie związane ze zwrotem podatku z Austrii. Możesz także dowiedzieć się więcej dzwoniąc na naszą infolinię pod numer: 71 799 0 600 To nic nie kosztuje i do niczego Cię nie zobowiązuje!

Nie posiadasz niezbędnych dokumentów od pracodawcy?

Nic straconego - postaramy się je uzyskać.

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz button

To tylko kilka kroków

1

first_step

Wyślij zgłoszenie

1

arrow

2

second_step

Zadzwonimy do Ciebie

2

arrow

3

third_step

Zajmiemy się formalnościami

3

arrow

4

fourth_step

Otrzymasz pieniądze

Pytania i odpowiedzi

1. Kto ma obowiązek rozliczenia?

  • zameldowane w Austrii
  • Z nieograniczonym obowiązkiem podatkowym
  • Których dochody z innych źródeł w Austrii przekroczyły 730 EUR, a ich przychód był wyższy niż 12 000 EUR
  • które miały w ciągu roku więcej niż jednego pracodawcę a przychód wynosił powyżej 12 000 EUR 
  • które dostały wezwanie do rozliczenia z urzędu skarbowego w Austrii

Papierową deklarację podatkową należy złożyć do 30 kwietnia roku następnego, natomiast do 30 czerwca można składać elektroniczne deklaracje przez FinanzOnline. Nasza firma korzysta z pierwszej formy rozliczenia, dlatego obowiązuje nas ten pierwszy termin.

2. Kto jest rezydentem w Austrii?

Rezydentem jest każda osoba, która przepracowała w Austrii ponad pół roku ciągiem lub gdy jej dochody w tym kraju wynoszą 90% całego dochodu rocznego.

3. Do ilu lat wstecz mogę ubiegać się o zwrot nadpłaconego w Austrii podatku?

O zwrot podatku można ubiegać się nawet do 5 lat wstecz.

4. Czy istnieje możliwość odzyskania całego zapłaconego podatku w Austrii?

Sytuacja taka jest możliwa wówczas, gdy dochód w Austrii nie przekracza kwoty wolnej od podatku.

5. Czym jest dokument Lohnzettel?

Lohnzettel to odpowiednik polskiego dokumentu PIT-11, który otrzymuje się od pracodawcy do końca lutego każdego roku (w formie papierowej), opcjonalnie w formie elektronicznej do końca stycznia. Dokument ten umożliwia oszacowanie kwoty nadpłaconego podatku oraz ubieganie się o jego zwrot.

6. Co zrobić w przypadku braku dokumentu Lohnzettel?

Możesz zgłosić się z prośbą o jego wystawienie bezpośrednio do pracodawcy lub powierzyć to zdanie nam. Opłata za pozyskanie takiego dokumentu wynosi 49 zł. 

7. Czy każda osoba potrzebuje UE/EEA, aby dokonać rozliczenia z Austrii?

Zaświadczenie o dochodach UE/EEA to dokument wymagany przy rozliczeniu podatku z Austrii. Potwierdza ono wysokość dochodów uzyskanych w danym roku przez podatnika w Polsce. Dla wielu klientów pozyskujemy ten dokument w polskich urzędach, aby przyspieszyć procedurę zwrotu podatku i ułatwić kompletowanie dokumentów. Zaświadczenie jest w oryginale wysyłane do austriackiego urzędu.

Pobierz dokumenty

Możesz sam wydrukować dokumenty, wypełnić je, podpisać i odesłać do nas.
Otrzymasz 5% rabatu od naszej standardowej prowizji.
W tym celu pobierz umowę ramową oraz odpowiedni formularz.

Umowa ramowa

Plik pdf, 0.2MB

Formularz 2020

Plik pdf, 3.4MB

Formularz 2019

Plik pdf, 2.5MB

Formularz 2018

Plik pdf, 3.9MB

Formularz 2017

Plik pdf, 2.3MB

Formularz 2016

Plik pdf, 2.2MB

Więcej informacji

O zwrot nadpłaconego w Austrii podatku może ubiegać się każda osoba, która legalnie pracowała na terenie tego kraju i posiada nieograniczony obowiązek podatkowy.

Osoby, posiadające status rezydenta, mają obowiązek rozliczenia. Rezydentem jest każda osoba, która nieprzerywalnie przepracowała w Austrii ponad pół roku lub gdy jej dochody w tym kraju wynoszą 90% całego dochodu rocznego. 

Nie jesteś rezydentem?  Nie martw się, mimo to warto, żebyś się rozliczył i odzyskał swój nadpłacony podatek! Warunkiem jest to, że Twoje dochody w innych krajach (poza Austrią) nie wynosiły więcej niż 11 000 EUR.

Dokumentem umożliwiającym rozliczenie się z podatku jest Lohnzettel – odpowiednik polskiego dokumentu PIT-11, który otrzymuje się od pracodawcy do końca lutego każdego roku (w formie papierowej), opcjonalnie w formie elektronicznej do końca stycznia. Podatek z Austrii można odzyskać nawet do pięciu lat wstecz.

Kalkulator podatkowy

Możesz starać się o zwrot podatku w wysokości

650,50

To około 2 890,00

Według kursu walut dnia 24XI2016 FXMoney

* Wyliczenia są przybliżone. Dokładną sumę wyślemy Ci po wypełnieniu formularza